Holistik Beslenme Eğitimi

Holistik beslenme

Holistik beslenme, beslenmeyi sadece fizyolojik değil, aynı zamanda psikolojik bir eylem olarak ele alır. Bu eğitimde, kilo verme veya kilo alma sürecinizi engelleyen fizyolojik ve psikolojik sebepleri tespit ederek kalıcı çözümler üretmeyi öğretiyoruz. Holistik beslenme, her yönüyle detaylı bir şekilde ele alınmalıdır. Fizyolojik sebepleri fonksiyonel tıp ve fonksiyonel beslenme eğitimlerinde bulabilirsiniz. Ancak, psikoloji kısmında, psikodiyet ve bilinçaltı tekniklerini birleştirerek hazırladığımız özel ders içeriğini sadece biz sunuyoruz. Türkiye’de bir ilk olarak, beslenme ve bilinçaltını kadim bilgilerle birleştirerek kalıcı değişimler sağlayan özel metotları bu eğitimle sizlere sunmayı hedefliyoruz.

Vücudumuzun Dengesi

Vücudumuz mükemmel bir denge içinde çalışır. Eğer bir şeyler ters gitmeye başlarsa, vücudumuz hemen sinyaller (semptomlar) göstermeye başlar. Bu sinyalleri fark etmek ve izini sürmek bizim görevimizdir. Vücut, tek bir organizma olarak çalışır; organlar ve diğer bileşenler birbirinden ayrı değildir. Bir semptom baş gösterdiğinde, vücudun bütününü etkileyen bir dengesizlik olduğunu bize bildirir. Holistik beslenme eğitimi, bu dengeleri anlamayı ve bütüncül bir yaklaşım ile sağlığı yeniden kazanmayı öğretir.

Holistik Beslenme Eğitimi Neden Almalıyım?

Enerji tıbbının temelleri ve rezonans bilgileri ile danışanların zayıflama, şişmanlık ve yeme bozuklukları gibi durumlarda nasıl desteklenebileceğini öğrenirsiniz. Sağlıklı yaşam yollarını bir diyetisyen olarak danışanlarınıza yeni metot ve yöntemlerle sunabilirsiniz. Tedavi edilmez denilen bazı durumların nasıl çözümlenebildiğini keşfedeceksiniz ve mesleki gelişiminiz için önemli adımlar atarken, danışanlarınıza da diyet, şifa ve sağlıklı yaşam konularında rahatlıkla yardımcı olabileceksiniz. Okulda öğretilenlerin dışında, farklı bakış açıları kazanarak kendinizi geliştirme fırsatı yakalayacaksınız.

Holistik Beslenme Eğitiminin Faydaları

  • Kapsamlı Yaklaşım: Hem fizyolojik hem de psikolojik sebepleri ele alarak, kalıcı ve etkili çözümler üretme.
  • Özgün Eğitim İçeriği: Psikodiyet ve bilinçaltı tekniklerini birleştirerek hazırlanan bu özel ders içeriği sadece bizde.
  • Kadim Bilgilerle Destek: Beslenme ve bilinçaltını kadim bilgilerle birleştirerek, kalıcı değişimler sağlayan özel metotlar.
  • Danışanlar İçin Destek: Danışanlarınıza yeni metot ve yöntemlerle sağlıklı yaşam yollarını sunma.
  • Mesleki Gelişim: Tedavi edilmez denilen bazı durumların çözümlerini öğrenerek, mesleki olarak kendinizi geliştirme.

Holistik beslenme eğitimi ile sağlığınızı bütüncül bir şekilde ele alarak, hem kendiniz hem de danışanlarınız için kalıcı ve etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca eğitimlerimizi daha yakından takip etmek isterseniz instagram sayfamıza göz atabilirsiniz.

Related Posts